oralsex-yazı.


Oral sex veya ağız yoluyla ilişki bir cinsel birleşme türüdür. Oral yolla yapılan cinsel birleşmeyi tanımlamak için kullanılmaktadır Erekt olmuş penisin uyarılmış bir. vajinanın yada makatın ağızla birleşmesi işlemi için kullanılmaktadır Tarihten buyana hemenher. toplumda heteroseksual yada eşcinsel insanların belli bir kesimi tarafından uygulandığı bilinmektedir. Oral sex günümüzde normal cinsel ilişkinin sınırları dahilinde kabul edilmektedir Hem cinsel. ilişkiden öncesi aşk oyunları bir parçası olarak hemde kendisi başlıbaşına bir sexual etkinlik olarak. uygulanabilen oralsexinsanların ençok zevk aldıkları cinsel ilişkiler içinde üst sıralarda bulunmaktadır.    Bulaşıcı hastalıklar ve gebeliğin son dönemi gibi istisnai zamanlar hariç tutulacak olursa oralsex yapmak. için hiçbir bedensel engel ve sakınca yoktur Genelde partnere oralsex yapmak yerine partner tarafından. kendinee oral sex yapılması daha fazla talep edilmektedir Cinsel organı ağız yolu ile uyarılan kişi. direkt cinsel bir hazalırken ağzını kullanan kişiyse karşı tarafa verdiği zevkten etkilenerek dolaylı olarak. bir doyum elde etmektedir Bunun yanında bazı insanlar için partnerinin cinsel organlarının tadı ve. kokusu ilişkiden alınan hazzı da oralsex yapmanın verdiği doyumuda arttırmaktadır.

 Latince fellare yani emmek erkek cinsel. organlarının ( penisin ) ağız yoluyla uyarılması ve erkeğin boşalmasıdır Erkeklerin neredeyse hemen. hepsi penislerinin ağız yoluyla uyarılması işleminden büyük zevk almaktadırlar Ağız yoluyla uyarı yeterince. etkili ve uzun bir şekilde yapılırsa orgazm kaçınılmaz olur Erkekte bulaşıcı hastalıklardan birisi. olmamak şartıyla ağza boşalmanın bedene verdiği bilinen bir zararı bulunmamaktadır Latince lingere yani. yalamak kadın cinsel organlarının ağız yoluyla yalayarak uyarılması işlemidir   Bayanların büyük bir çoğunluğu. özellikle klitoris ve çevresinin ağız yoluyla uyarılması işleminden büyük hazduyarlar ve buyolla. kolayca uyarılabilmektedirler Ağız uyarısı yoluyla kolayca orgazma ulaşabilecek oldukları halde. birçok kadıncinsel bölgenin kokusuve tadının partnerinin hoşuna gitmeyeceğini düşünebilmektedir İki tarafında. aynıanda zevk alması amacıyla uygulanmış olan cinsel ilişki pozisyonu 69 ise partnerlerin birbirlerine. aynıanda oralsex yapması işlemidir Birinin düzolarak yatıp diğerininde onun tamtersi yönde üzerine. uzanması ile mümkün olan bupozisyon zor ancak zevk verici olmaktadır.

MASTÜRBASYON Mastürbasyon yapmak. cinsel organın orgazm olana kadar uyarılması işlemidir Kendi başına yada başka biri tarafından elle veya. vucudunun başka kısımlarıyla ancak ilişkiye girilmeden yada mastürbasyon aleti kullanarakda mastürbasyon. yapılabilmektedir Mastürbasyon kelimesinin yunancada penisler ve Latincede karıştırmak kelimeleri. birleşimi sonucu ortaya çıktığına inanılmaktadır Diğer bir kökeni ise Latincede elle kirletmek oxford. ingilizce sözlüğü tarafından eski bir varsayım olarak açıklanmıştır Mastürbasyon yapma. hayvanlarda da gözlemlenebilmektedir   Aşırı yapılmadığı sürece mastürbasyon sağlık açısından bir. problem oluşturmamaktadır Çok sık bir şekilde yapılan mastürmbasyon bağımlılık koşullanma. vb psikolojik sorunlar teşkil edebilir Birtakım insanların yalnızca mastürbasyon ile orgazm olduğu sex. esnasında boşalamadığıda görülmüştür Orgazm işlemi uzun süren cinsel uyarılar sonunda ulaşılan ve kişiye. zevk veren fiziksel ve psikolojik durumdur Orgazm ilişkinin ve cinselliğin en üst basamağıdır.

Budurum genelde erkekler için cinsel. boşalma heriki cinstede yüzkızarması nefesalıp vermede hızlanma ve kalp hızı artması istemsiz olarak kasılmalar. gibi bedensel etkilerle birlikte görülebilmektedir Sex ile veya mastürbasyon işlemiyle de orgazm olunabilir. Orgazm süresi 10 veya 20 saniye kadar sürmektedir Ancak bazı ilaçların. kullanımı ve krem ile busüre uzatılabilmektedir.   Bayanlar erkekler den dahageç orgazm ulaşmalarına. rağmen eğer gerekli uyarı verilirse erkeklerden şiddetli bir orgazm durumları yaşamaları gözlenebilir. Orgazm işlemi Wilhelm Reich tarafından cinsel aktivitenin 4 üncü basamağı yani boşalma işlemi ile ifade etmektedir Orgazmdan. sonra iki cinstede salgılanmakta olan seratonin hormonu mutluluk. vermektedir vebu orgazmın iyi algılanmasına sebep olur.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !